آینه هوشمند آینه هوشمند carousel3

آینه هوشمند چیست ؟

امروزه اینگونه به نظر می رسد که هر تجهیزی که شما در اطراف خود میبینید ممکن است، یک نسخه هوشمند آن موجود باشد. به عنوان مثال ساعت های هوشمند ، تلویزیون های هوشمند ، یخچال های هوشمند ، بلندگوهای هوشمند و حتی چراغ های هوشمند . بیایید نگاهی به آینه های هوشمند بیندازیم.

آینه هوشمند یک آینه دو طرفه است که دارای یک صفحه نمایش داخلی در پشت شیشه است. صفحه نمایش می تواند هر آنچه را که می خواهید روی سطح آینه مانند زمان فعلی ، پیش بینی وضعیت هوا ، خبرنامه ، قرارهای آینده، فال حافظ، وزن شما و موارد دیگر را نشان دهد.

آینه های هوشمند می توانند در همه ی اندازه ها ارائه شوند. آینه های هوشمند را بعضی اوقات آینه های ( مجیک) نیز می نامند ، اما هر دو به یک چیز اشاره دارند.

آینه هوشمند آینه هوشمند BST10111 2

آینه هوشمند چه کارهایی را میتواند انجام دهد ؟

آنچه که یک آینه را ‘هوشمند’ می کند ، توانایی نمایش هر اطلاعاتی است که می خواهید روی آن باشد. یک آینه هوشمند می تواند برای نمایش پیش بینی های محلی آب و هوا ، متن های خبری ، برنامه تقویم آینده شما ، اخبار رسانه های اجتماعی و غیره تنظیم شود.

حتی می توانید با استفاده از دستیار های صوتی الکسا (Alexa)  و یا گوگل (Google Assistant)  دستورات صوتی را اضافه کنید و همینطور سایر دستگاه های هوشمند در خانه خود را کنترل کنید.

آینه هوشمند می تواند به راحتی سفارشی سازی شود ، بدین معنی که شامل هر اطلاعاتی باشد که خریدار تمایل دارد بر روی آیینه هوشمند خود ببیند.

یک آینه هوشمند چگونه کار میکند ؟

آینه هوشمند از سه جز اصلی تشکیل شده است: آینه دو طرفه ، نمایشگر و دستگاه رایانه. بیایید به هر قسمت و نحوه عملکرد آینه هوشمند نگاهی بیندازیم.

 • آیینه دو طرفه

  یک آینه معمولی دارای یک فیلم پشت شیشه است که 100٪ نور ورودی را منعکس می کند. این بدان معناست که وقتی به آینه نگاه می کنید ، بازتاب خود را می بینید. آینه دو طرفه نور را از یک جهت منعکس می کند ، اما اجازه می دهد تا نور از جهت دیگر عبور کند.

 • صفحه نمایش

   پشت آینه دو طرفه صفحه مانیتور / تلویزیون / تبلت قرار دارد. این برای نمایش هرگونه اطلاعات یا ماژول برای آینه هوشمند شما استفاده می شود. اندازه نمایشگر می تواند همان آینه باشد یا از آینه کوچکتر باشد.

 • رایانه

  مهم ترین قسمت آیینه هوشمند میباشد. که وظیفه آن اجرای محتوایی است که در آینه هوشمند خود می بینید. یک وسیله کوچک رایانه ای مانند Raspberry Pi برای تأمین آینه هوشمند کافی است. در ضمن نوع دستگاه رایانه ای شما به آنچه می خواهید آینه هوشمند شما انجام دهد بستگی دارد.

آینه هوشمند آینه هوشمند bathroom smart mirror

ویژگی های آینه هوشمند

نکته مهم در مورد ساخت آینه هوشمند خود این است که می توانید آن را متناسب با نیازهای خود تنظیم کنید.

در اینجا چند ایده از ویژگی های مختلفی که می توانید در آینه هوشمند خود بگنجانی، آورده شده است:

آینه هوشمند آینه هوشمند smart mirror 01
 • صفحه لمسی

  با لمس آینه هوشمند می توانید با آن تعامل داشته باشید.

 • نور LED

  یک نوار LED ساده در اطراف آینه هوشمند شما می تواند برخی از ویژگی های نور مناسب را به فضای شما اضافه کند.

 • حسگر حرکتی

  وقتی وارد اتاق می شوید آینه هوشمند به طور خودکار روشن می شود.

 • تشخیص چهره

  آینه شما می تواند هر شخص را در فضای مقابل خود تشخیص داده و محتوا را متناسب با آن شخص تنظیم کند.

 • کنترل صدا

  از آینه خود سوال کنید یا به او دستور دهید.

فواید آینه هوشمند

مانند بسیاری از دستگاه های هوشمند ، تا زمانی که از آن استفاده نکنید.  دشوار است تصور کنید که چقدر می توانند مفید باش.  مزیت بزرگ آینه هوشمند توانایی نمایش اطلاعات مفید بدون نیاز به باز کردن برنامه ها یا انجام هر کاری است.

علاوه بر جذابت ظاهری که این محصول به فضای شما میدهد ، شما به سادگی با نگاه به آیینه هوشمند خود، می توانید اطلاعات مورد نیاز را سریعا ببینید.