طرح ایده پارس

دوربین پلاکخوان سیستم ( دوربین) پلاکخوان                  tiparsco 300x212

سیستم ( دوربین) پلاکخوان

دوربین پلاکخوان سیستم ( دوربین) پلاکخوان 1

روش عملکرد سیستم ( دوربین) پلاکخوان

به دلیل اینکه شماره پلاک خودروها، یکی از بهترین اقلام اطلاعاتی جهت احراز هویت خودروها میباشد، از این رو سیستم پلاک خوان با استفاده از تکنولوژی تشخیص نوری پلاک خودرو یا به اصطلاح OCR-Optical Character Recognition ،شماره پلاک خودروها و وسایل نقلیه را شناسایی میکند.

تشخیص خودکار پلاک توسط دوربین پلاکخوان سامانه ای کاملا مکانیزه میباشد که با پردازش تصویر خودروهای عبوری از یک مکان ،شماره پلاک انها را استخراج میکند.این سامانه با استفاده از دوربین های مخصوص،تصویری از خودروهای در حال عبور گرفته و آن تصویر را جهت پردازش توسط نرم افزارهای تشخیص پلاک به کامپیوتر ارسال میکند.

 

دوربین پلاکخوان سیستم ( دوربین) پلاکخوان 4

تکنولوژی تشخیص پلاک دوربین پلاکخوان

این تکنولوژی، نرم افزاری است که تشخیص خودکار متن موجود در تصاویر (دوربین پلاکخوان) و تبدیل آن به متون قابل جستجو توسط کامپیوتر را فراهم میکند. تصویر سند معمولا توسط دوربین پلاکخوان یا اسکنر تولید میشود .این تصاویر شامل تعدادی پیکسل با رنگ های مختلف میباشند ،از دید کامپوتر تصویر یک سند و یک منظره تفاوتی ندارد چرا که هر دوی آنها مجموعه ای از پیکسل ها میباشند.

 برای اینکه بتوان از اطلاعات نوشتاری سند استفاده کرد، میبایست به روشی نوشته های موجود در سند را تشخیص دهیم و این کار توسط نرم افزارهای تکنولوژی یاد شده، انجام میشود.

خصوصیات دوربین پلاکخوان

1. رزولوشن یا همون وضوح تصویر دوربین پلاکخوان

هر چقدر دوربین پلاکخوان دارای رزولوشن بالایی باشه امکان شناسایی و ثبت پلاک بیشتر خواهد بود

2. سرعت تصویر برداری دوربین پلاکخوان

سرعت تصویربرداری دوربین های معمولی بین 25 تا 30 فریم در هر ثانیه میباشه ولی دوربین های پلاکخوان 30 تا 60 فریم در ثانیه می باشند.

3. قابلیت اصلاح نور پس زمینه در مواجه با نور شدید  (WDR)

باید عدد wdr (به عنوان مثال 120) بالا باشد تا تصویر سیاه و یا بی کیفیت نباشد. 

4. دید درشب دوربین پلاکخوان

 

سیستم ( دوربین) پلاکخوان